؟اهداف چندگانه: من چند هدف دارم که همه آنها مهم است و مدام بین آنها سویچ می کنم .چطور روی یک هدف تمرکز کنم و اولویت بندی اهداف موفقی داشته باشم

تالار گفتگو و پرسش و پاسخ مباحث تخصصی موفقیت و خوشبختی انجمن ها هدف گذاری و برنامه ریزی ؟اهداف چندگانه: من چند هدف دارم که همه آنها مهم است و مدام بین آنها سویچ می کنم .چطور روی یک هدف تمرکز کنم و اولویت بندی اهداف موفقی داشته باشم

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده
    gardanandeh
    مدیرکل

اگر در اولیت بندی اهداف،مشکل دارید،به یک جلسه با خود نیاز دارید که در خلوت خود تمام این اهداف را لیست کنید(ساخت لیست اهداف) و آنها را بیشتر بشناسید.با کسب این شناخت، اولویت هر یک بیشتر مشخص می شود

1. ریشه انگیزشی هریک از این هدف ها چیست؟ریشه انگیزشی یعنی کدام انگیزه است که فشار می آورد آن هدف را داشته باشیم
    2. آیا این هدف، یک ابزار است برای یک هدف بالاتر؟و یا اینکه به چگونگی آن هدف بالاتر با ذهن فکر نمیکنیم و فقط آنرا میخواهیم
    3. آیا این هدف ریشه منطقی داشته یا جزو الهامات و ایده هایمان بوده است؟آیا جزو ایده ها و الهامات و کارهای خوشایند ماست یا نه
    4. آیا این هدف ریشه در برخورد با یک تضاد دارد یا ریشه در شوق من نسبت به آن هدف؟
    5. کدام هدف توسط زندگی به من فشار می آورد و به صورت بزرگترین تضاد در ززندگی ام ظاهر شده است
    6. کدام هدف ،ریشه در بزرگترین تضاد جسمی ای که برخورده ام دارد؟کدام در تضاد ذهنی؟کدام در تضاد روحی ریشه دارد؟کدام توسط اطرافیان ومحیط به من القا شده و در واقع نیازی به آن ندارم؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.