خصوصیات عبارت تاکیدی کارا چیست؟ساخت عبارت تاکیدی چگونه است؟

تالار گفتگو و پرسش و پاسخ مباحث تخصصی موفقیت و خوشبختی انجمن ها ذهن عبارات تاکیدی خصوصیات عبارت تاکیدی کارا چیست؟ساخت عبارت تاکیدی چگونه است؟

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده
    gardanandeh
    مدیرکل

تکرار جملات تاکیدی ، مثل کاشتن یک دانه در زمین است پس همان مراقبتهایی که برای یک بذر بعمل می   آورید را باید برای عبارت تاکیدی تان هم بعمل بیاورید:

• واضح و شفاف و مشخص و دقیق باشد یعنی مفهمومی کلی و غیر دقیق نباشد.مثلا “من پولدار هستم” هیچ تاثیری ندارد چون یک ریال هم پول است ولی کم است.پس بجای آن میتوانیم مقدارش را مشخص کنیم.مثلا : “من 1 میلیون دلار پول تو جبیی دارم”.
    • برای من هر چه باور پدیر تر باشد.مثلا چیزهایی که تا حدی بدست آورده ام باور پذیرترند تا چیزهایی که اصلا بدست نیاورده ام
    • حس بهتری بدهد.برای نمونه، مضمون انگیزشی داشته باشد و از قید در آن استفاده شده یاشد.مثلا : براستی برای تقوا پیشگان پاداش فراوان است
    • جمله ای را که تکرار می کنیم را عوض نکنیم و دقیقا همان جمله را در طی روزها و ماههایی که داریم روی آن کار مکنیم  تکرارکنیم ولو اینکه همان معنی را بدهد
    • جمله راحت تر درک شود
    • موقع خواندن یا شنیدن هم آنرا بمنظور درک بیشتر و ایمان بیشتر گوش دهیم
    • از کلمات مثبت ساخته شده باشد وتاکید بر فراوانی وقوت باشد.مثل قوی،سلامت،پولساز
    • در زمان حال استمراری باشد: من خوب پول در می آورم
    • کوتاه و ساده باشد و جمله ای پیچیده و خیلی ترکیبی نباشد.
    • با صبر و مداومت تکرار شود مثلا 100 بار صبح و 100بار شب بمدت سه ماه
    • در مورد یک موضوع باشد
    • غره نشدن با کسب اولین نتیجه: مثلا با اولین پولی که دستمان رسید باز هم یادمان باشد که تمرین را ادامه دهیم
    • تمرکز: تعداد عبارتی که در هر 3 ماه تکرار میکنیم بین 1 تا 3 عبارت باشد.آن 3 عبارت هم باید دیدها ووجه های مختلف یک موضوع باشد
    • می توان به عبارت اصلی یک عبارت دنباله ای(بعنوان شاهد یا علت) چسپاند.مثلا من لیاقت ثروت را دارم چون مکانسیم کسب پول را میدانم
    • برای 3 ماه اول از باوری که لازم تر است شروع میکنیم.مثلا باور لیاقت داشتن و کفایت خود اولویت بالاتری نسبت به پولدارشدن دارد
در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.